top of page
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon

HOPI-LAND

Umí člověk komunikovat s vesmírem? Jak by vypadala první návštěva mimozemšťanů? A co když tu už byli?

Hopi-land je autorskou inscenací spojující slovo, pohyb a prvky dokumentárního divadla. Jedná se o mozaiku záhadných vesmírných jevů a důkazů o existenci mimozemských kultur. Inspirovaný publikacemi jako Poselství z roku 2118 nebo Vzpomínky na budoucnost zhmotňuje souvislosti, které si utváříme mezi zdánlivě nesouvisejícími fakty. Jak funguje lidská mysl, když začne řetězit informace za sebe? 

 

Einstein správně řekl, že je málo těch, kteří se dívají vlastníma očima a cítí vlastním srdcem. Přezkoumejme známá fakta a objevme jejich zcela jiný význam, který se zhmotní zasazením do nového kontextu. 

 

“Před mnoha tisíciletími, v době kamenné, kroužila kolem naší planety obrovská kosmická loď. Skupina mimozemšťanů se chovala jako etnologové. Studovala některé kmeny, naučila se jejich jazyky, poskytla jim užitečné rady a potom se s nimi rozloučila. Tato návštěva E. T. se stala výchozím bodem všech světových náboženství. Z mimozemšťanů se v očích našich předků stali “bohové”.
To nejsou žádné spekulace nebo ničím nepodložené hypotézy, jde o fakty doložitelné skutečnosti. Každý rozumný člověk nutně dojde ke stejnému závěru. Kdo chce vědět, ten ví.”

Erich von Däniken

PREMIÉRA: 15.6: 2018, Alfred ve Dvoře

REŽIE: Viktorie Vášová

SCÉNOGRAFIE A DRAMATURGIE: Natálie Rajnišová

HRAJÍ: Barbora Bočková/Andrea Berecková, Martin Belianský, Maelane Auffray, Vojtěch Vondráček

FOTO: Zbyněk Riedl
GRAFIKA: Natálie Rajnišová
bottom of page